Personal

ADMINISTRATION

Styrelseledamot Jaan Ratnik jaan.ratnik@spa.ee
Redovisningsansvarig Sirje Lulla sirje.lulla@spa.ee
Personalchef Virge Grant virge.grant@spa.ee
Chef för behandlings- och spaavdelningen Aivar Koppas aivar.koppas@spa.ee
IT chef Raul Adler raul.adler@spa.ee
Administrativ chef Ulvi Kass ulvi.kass@spatervis.ee
Spa chef Margrit Kärp margrit.karp@spa.ee

Chef för Badcentrum

(Fritidscentrumets, Badcentrumets,bowlinghallens och

Spa&Sport idrottsklubben chef)

Ramil Lipp ramil.lipp@spa.ee   
Cateringchef Aivar Vipper aivar.vipper@spa.ee
Byggchef Jaan Väljak jaan.valjak@spa.ee
Teknisk chef Urmas Niilisk urmas.niilisk@spa.ee  

FÖRSÄLJNINGSAVDELNING

Försäljnings- och Marknadschef Karmen Eisenschmidt karmen.eisenschmidt@spa.ee +372 445 0319

FÖRSÄLJNINGSTEAMET

Försäljningssamordnaren Egle Bräutigam egle.brautigam@spa.ee
+372 447 9215

FÖRETAGSKUNDER

Försäljingschef, finska marknaden Kelly Ranne kelly.ranne@spa.ee +372 447 9217
Försäljningschef, finska och estniska marknaden Annika Tamm annika.tamm@spa.ee   +372 447 9216
Kundansvarig nordiska marknaden Annely Reilent annely.reilent@spa.ee +372 447 9214
Kundansvarig ryska och lettiska marknaden Valeria Mjassojedova valeria.mjassojedova@spa.ee +372 447 9222

PRIVATA KUNDE

Bokningar   sales@spa.ee +372 447 9219